• naše weby..
  • ..
  • .
Home
galerie
udržitelného
rozvoje
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

galerie udržitelného rozvoje

Hodonín: Nový Komunitní dům seniorů

Zástupci města, Městské bytové správy Hodonín a dodavatele stavby otevřeli ve středu slavnostně Komunitní dům seniorů (KODUS) v Žižkově ulici. Obyvatelé se do něj nastěhovali na začátku září. V kompletně zrekonstruované budově je 21 bytů, k dispozici je také vlastní parkoviště, zahrada, dílna, společenská místnost s terasou i pohybové centrum.

KODUs vznikl rekonstrukcí původní zvláštní školy zahájené v září 2016 s náklady zhruba 45 milionů korun. Na přestavbu budovy získalo město 13 milionů korun z programu Podpory bydlení. Byty jsou o průměrné ploše 40 metrů čtverečních a nájemné včetně společných prostor a služeb nepřesahuje 6 tisíc Kč. Obyvatelé museli v rámci státní dotace splňovat podmínku příjmu a také nevlastnit jiný byt, rodinný či bytový dům. O přidělení bydlení zájemcům proto rozhodovala rada města na základě doporučení sociální komise. Cílem komunitního způsobu života je podpořit a prohloubit soběstačnost obyvatel na principu sousedské výpomoci a zároveň osobní nezávislosti každého jedince.
Kontakt na Zdravé město

Související témata ...

Bydlení, domácnosti
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe z tématu

Valašské Meziříčí: Bydlení seniorů

Bydlení seniorů

Valašské Meziříčí

Litvínov: Prostupné bydlení

Prostupné bydlení

Litvínov

Písek: Integrovaný bytový dům - architektonická soutěž

Integrovaný bytový dům - architektonická soutěž

Písek

Křižánky: Koncepce sociálního bydlení v malé obci

Koncepce sociálního bydlení v malé obci

Křižánky

ČESKO: "Vše za Odvoz" - první české internetové darovací tržiště

"Vše za Odvoz" - první české internetové darovací tržiště

ČESKO

hl.m. PRAHA: Výstava "Žít déle doma" - jak chtějí senioři žít

Výstava "Žít déle doma" - jak chtějí senioři žít

hl.m. PRAHA