Hodonín: Nový Komunitní dům seniorů

Zástupci města, Městské bytové správy Hodonín a dodavatele stavby otevřeli ve středu slavnostně Komunitní dům seniorů (KODUS) v Žižkově ulici. Obyvatelé se do něj nastěhovali na začátku září. V kompletně zrekonstruované budově je 21 bytů, k dispozici je také vlastní parkoviště, zahrada, dílna, společenská místnost s terasou i pohybové centrum.

KODUs vznikl rekonstrukcí původní zvláštní školy zahájené v září 2016 s náklady zhruba 45 milionů korun. Na přestavbu budovy získalo město 13 milionů korun z programu Podpory bydlení. Byty jsou o průměrné ploše 40 metrů čtverečních a nájemné včetně společných prostor a služeb nepřesahuje 6 tisíc Kč. Obyvatelé museli v rámci státní dotace splňovat podmínku příjmu a také nevlastnit jiný byt, rodinný či bytový dům. O přidělení bydlení zájemcům proto rozhodovala rada města na základě doporučení sociální komise. Cílem komunitního způsobu života je podpořit a prohloubit soběstačnost obyvatel na principu sousedské výpomoci a zároveň osobní nezávislosti každého jedince.

Související témata ...

Bydlení, domácnosti

Valašské Meziříčí: Bydlení seniorů

Bydlení seniorů