Jihlava: "Káva po.tmě" na radnici

Sedm studentek III. ročníku denní formy studia oboru Sociální práce na Soukromé vyšší odborné škole sociální, o.p.s. Jihlavy, připravilo na odpoledne pro zájemce možnost navštívit v historických prostorech jihlavské radnice projekt s názvem Káva po.tmě. Akce byla součástí Evropského dne mobility a studentky na její přípravě a realizaci spolupracovaly již podruhé se Zdravým městem Jihlava.

Šedesát návštěvníků akce se mělo možnost zážitkovou formou seznámit s životem nevidomých osob. Průvodkyně je s klapkami na očích doprovodily do prostor kavárny potmě, kde si hosté objednávali ze speciálních nápojových lístků pomoci hmatu a čichu. Dále si měli možnost vyzkoušet poznávat předměty, které denně používají, pomocí hmatu a zahrát si společenské hry. „Děkujeme za příjemné posezení v kavárně. Byl to zážitek na celý život.“, uvedla jedna z účastnic akce. „Skvělá byla slečna průvodkyně, uvědomila jsem si, jaké mám štěstí, když jsem zdravá.“, dodala další.

Všechny průvodkyně, které se věnovaly hostům projektu, má kurz průvodcovství, který v minulém školním roce absolvovaly v TyfloCentru Jihlava, o.p.s.

Akce Káva potmě na jihlavské radnici navázala na čtyři obdobně zaměřené projekty, které studentky Soukromé vyšší odborné školy sociální Jihlava, o.p.s., úspěšně realizovaly již v minulém školním roce.

Litoměřice: Agentura podporovaného zaměstnávání při Diakonii ČCE

Agentura podporovaného zaměstnávání při Diakonii ČCE

Litoměřice

Pelhřimov: Zvedací plošina pro vozíčkáře na nádraží ČD