Ml. Boleslav: POSEZ - pilotní projekt kontaktních míst pro seniory a hendikepované

Od 1. července se ve Středočeském kraji rozjede projekt POSEZ (POmoc, SEniorům a Zdravotně postiženým), do kterého se zatím zapojí tři města, a jedno z nich bude Mladá Boleslav, spolu s ní pak ještě Nové Strašecí a Poděbrady. Cílem projektu POSEZ je zřídit a provozovat bezbariérová kontaktní místa pro seniory a osoby se zdravotním postižením. V Mladé Boleslavi bude kontaktní místo provozovat organizace Služby a školení MB, sídlící v areálu komunitního centra Klementinka, které aktivity tohoto typu supluje už od svého vzniku.

„Posláním projektu je na kontaktních místech poskytovat těmto lidem pomoc a realizovat aktivity, které mají zkvalitnit jejich život, udržet proces socializace, aktivizovat, působit preventivně v oblasti sociálního a pracovního vyloučení nebo preventivně v oblasti ohrožení sociálně patologickými jevy,“ uvedla krajská radní pro oblast sociálních věcí Aneta Heřmanová. Středočeský kraj přispěje na provoz každému kontaktnímu místu 60 procent, zbývající částku uhradí příslušné město.

V kontaktních centrech najdou senioři a handicapovaní místo k setkávání s možností zajistit informační, asistenční a koordinační servis. Součástí bude například i přístup k internetu včetně pomoci s jeho využitím nebo zázemí pro setkávání, kde si budou moci senioři posedět a sdílet své problémy či zkušenosti. Každý POSEZ si může nabídku služeb pro své klienty přizpůsobit podle svých možností.

Chrudim: Aktivitou proti stárnutí

Aktivitou proti stárnutí

Chrudim

Orlová: Zdravý domov seniorů "Pohoda"