Vsetín: Město zrekonstruovalo byty pro seniory

Vsetínská radnice opravuje městské byty, které slouží seniorům. V domech Pod Žamboškou skončily opravy 4 bytů. Modernizované byty nyní čekají na nájemníky. Rekonstrukce byla provedena u dvou bytů 2 + kk a dvou bytů 1 + kk, v domě 1579 a v domě 1580.

Domy s pečovatelskou službou čp. 1579 a 1580 v lokalitě Pod Žamboškou mají už více než 40 let a byty v nich jsou stále v původním stavu. Radnice se rozhodla byty pro seniory postupně opravovat.

„Celkové náklady na rekonstrukci bytů činily 1,9 milionů korun bez daně z přidané hodnoty. Cena jednoho bytu se vyšplhala přibližně na 480 tisíc korun. Nyní jsou byty přizpůsobené seniorům a jsou vhodné i pro seniory se sníženou pohyblivostí,“ uvedla místostarostka Simona Hlaváčová.

Související témata ...

Bydlení, domácnosti

Valašské Meziříčí: Bydlení seniorů

Bydlení seniorů