• naše weby..
  • ..
  • .
Home
galerie
udržitelného
rozvoje
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

galerie udržitelného rozvoje

Vsetín: Město zrekonstruovalo byty pro seniory

Vsetínská radnice opravuje městské byty, které slouží seniorům. V domech Pod Žamboškou skončily opravy 4 bytů. Modernizované byty nyní čekají na nájemníky. Rekonstrukce byla provedena u dvou bytů 2 + kk a dvou bytů 1 + kk, v domě 1579 a v domě 1580.

Domy s pečovatelskou službou čp. 1579 a 1580 v lokalitě Pod Žamboškou mají už více než 40 let a byty v nich jsou stále v původním stavu. Radnice se rozhodla byty pro seniory postupně opravovat.

„Celkové náklady na rekonstrukci bytů činily 1,9 milionů korun bez daně z přidané hodnoty. Cena jednoho bytu se vyšplhala přibližně na 480 tisíc korun. Nyní jsou byty přizpůsobené seniorům a jsou vhodné i pro seniory se sníženou pohyblivostí,“ uvedla místostarostka Simona Hlaváčová.
Kontakt na Zdravé město

Související témata ...

Bydlení, domácnosti
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe z tématu

Valašské Meziříčí: Bydlení seniorů

Bydlení seniorů

Valašské Meziříčí

Litvínov: Prostupné bydlení

Prostupné bydlení

Litvínov

Písek: Integrovaný bytový dům - architektonická soutěž

Integrovaný bytový dům - architektonická soutěž

Písek

Křižánky: Koncepce sociálního bydlení v malé obci

Koncepce sociálního bydlení v malé obci

Křižánky

Jiříkov: V panelovém domě splachují ‚šedou vodou‘

V panelovém domě splachují ‚šedou vodou‘

Jiříkov

ČESKO: "Vše za Odvoz" - první české internetové darovací tržiště

"Vše za Odvoz" - první české internetové darovací tržiště

ČESKO