ČESKO, Znojmo: Zapojte se do projektu Ježíškova vnoučata!

Centrum sociálních služeb Znojmo se podruhé zapojilo do projektu Ježíškova vnoučata, který plní vánoční přání lidem z domovů pro seniory. „Centrum se do tohoto projektu zapojilo již vloni a během chvíle byla přání v databázi rozebraná a znojemští senioři obdrželi opravdu krásné dárky. Každý z nás může být Ježíškovým vnoučetem,“ říká Radka Sovjáková, ředitelka Centra sociálních služeb. Databáze přání se spouští v pondělí 12. listopadu.

A jak Ježíškova vnoučata fungují?Domovy pro seniory zasílají do projektu přání, která jsou veřejně dostupná v databázi na www.jeziskovavnoucata.cz. Dárce přání zarezervujete, na mailu potvrdí, konkrétní domov pro seniory se sám ozve a předá informace k předání dárku. Ten lze poslat nebo doručit osobně. Jakmile dárek dorazí k seniorovi, přání je splněno a z dárce se stalo Ježíškovo vnouče!

Projekt Ježíškova vnoučata v České republice odstartoval v loňském roce a na Vánoce bylo obdařeno na 14 tisíc seniorů, kteří obdrželi přes 13 000 dárků. Nejedná se pouze o materiální dárky, ale mezi přáními se najdou i výlety, návštěvy příbuzných, prohlídky památek, divadelní představení apod. Tento skvělý nápad podporují i známé osobnosti, jako Karel Gott, Jiřina Bohdalová, Tomáš Klus, Lucie Bílá a mnoho dalších.

Aktuálně hledá projekt Ježíškova vnoučata i další domovy pro seniory a další podobná zařízení. Může tak být splněno, co nejvíce vánočních přání babiček a dědečků. Zapojte se a pomozte nám splnit další přání!

Orlová: Zdravý domov seniorů "Pohoda"

Zdravý domov seniorů "Pohoda"

Orlová

Chrudim: Aktivitou proti stárnutí